Znáte dobře své virtuální sousedy?

Znáte dobře své virtuální sousedy?

Mít sídlo na stejné adrese jako například firmy vedené v exekuci nebo firmy rozesílající podvodné dopisy, to vaší firmě na dobré pověsti rozhodě nepřidá. V Ofigo naštěstí můžete podobné starosti pustit z hlavy.

 

Virtuální sídla neměla z počátku zrovna dobré renomé. A zasloužili se o to hlavně podvodníci, kteří se chtěli schovat před zrakem úřadů. I když je dneska situace podstatně lepší, pořád se takové falešné firmy najdou. Víme to dobře z vlastní zkušenosti, protože si dlouhodobě vedeme statistiku zájemců, kterým jsme museli žádost o zřízení sídla zamítnout. Obvyklý průměr za tři měsíce je přes dvacet firem.

Důvěřuj, ale prověřuj

V Ofigo všechny nové objednávky kontrolujeme a na informace o podezřelých společnostech proto obvykle narazíme poměrně rychle — nejen díky dostupným informacím na internetu.

Firmám, které neprojdou naším sítem, pak objednávky automaticky rušíme. A stejně postupujeme i v případě, že podvodné jednání zjistíme u některého ze stávajících klientů. Chceme spolupracovat jen s férovými podnikateli a stejně tak je pro nás důležité, aby i naši klienti věděli, že jsou v dobré společnosti.

Bezpečně i ve schránce

Stejný si pozor mimochodem dáváme i na podvodníky, kteří se chtějí dostat rovnou k vám, přes poštovní schránku. Veškerá pošta určená ke skenování u nás totiž podléhá antispamové kontrole a zásilky, o kterých 100% víme, že by mohly poškodit vás nebo váš byznys, rovnou skartujeme. Za loňský rok jsme takto zlikvidovali celkem 5 784 spamových zásilek a ochránili tak naše klienty od podvodných faktur za 3 998 922 Kč.

Virtuální sídla jsou skvělá varianta pro podnikatele, kteří ke své práci fyzickou kancelář nepotřebují (programátoři, účetní, lektoři a další). Mají díky nim zajištěné základní služby a přitom mohou hned od začátku minimalizovat zbytečné náklady. V Ofigo věříme, že kvalitní poskytovatel by měl také dbát o složení firem, které jeho sídla využívají, a tím současně o dobrou pověst. Je to koneckonců benefit pro obě strany.

 

Update pro rok 2021: Dosud jsme zlikvidovali 11 857 spamových zásilek a ochránili tak naše klienty od podvodných faktur za 7 042 048 Kč.