Za vše může sourozenecká náklonnost

o nás

Mám bratra, který je neslyšící. Jsem o něco starší než on a doufám, že ve svém věku i uvědomělý. V jeho chování ale vidím často sebe. Samozřejmě z doby, než ze mě život udělal dospěláka, vychoval mě a lecčemu naučil.

Velké plány

Můj bratr je velmi ambiciózní a v hlavě nosí jasné životní plány – koupit si byt, jezdit na dovolené, vydělat milióny a radovat se ze života. S hledáním práce snů jsem mu z principu nepomáhal. I když třeba na můj názor a pomoc čekal.

Při jedné rodinné oslavě jsme s vyrazili na prohlídku továrny, kterou vlastní náš strýc. Na to konto mi bratr řekl, že by se mu líbilo v továrně pracovat. A v tu chvíli jsem dostal nápad. Představa, že bratr bude pracovat na tři směny za pár tisíc korun měsíčně, mě totiž málem omráčila. Jeho perspektivy do budoucnosti? Mizivé. Takže jsem se nakonec rozhodl, že s tím musím něco udělat.

Práce pro bráchu

Napadlo mě tucet možností, jak podnikat a vydělat. V hlavě mi utkvěla jediná. Výroba zdravých nápojů. Než jsem nás ale do něčeho uvrtal, prošel jsem si informace, které se týkají úskalí podnikání a výhod pro firmy, které zaměstnávají znevýhodněné.

Neotálel jsem a kontaktoval poradenskou agenturu, která mi se zaregistrováním firmy a využitím dotačního projektu pomůže. Vzhledem k tomu, že založení nové firmy trvá týdny a my jsme potřebovali stihnout termín odevzdání žádosti o dotace, dostal jsem doporučení na společnost, která se zabývá prodejem už založených firem. Ideální řešení.

O nás

Šílené ceny za sídla

Na firmu jsem se ihned obrátil. Sdělili mi ale, že potřebují znát adresu, která bude uvedena jako sídlo společnosti. Jenže tu jsem v té chvíli samozřejmě neměl. Začal jsem tedy pátrat po relevantních nabídkách k pronájmu virtuálních sídel společností.

Ceny mě šokovaly. V nejlepším případě 600 Kč, jinak až 2.000 Kč za měsíční pronájem virtuální adresy? Nechtěl jsem tomu věřit. A nedokázal jsem si ani představit, za co takové peníze chtějí. Ven z této situace mi pomohla vstřícnost majitele budovy, kde sídlí jedna z mých dalších firem. Umožnil mi napsat sídlo společnosti na adresu jím vlastněné budovy. A zcela legálně. Ulevilo se mi.

Nápad na vlastní firmu

Při konzultaci s právníkem jsem se o vysokých cenách za pronájem virtuálního sídla zmínil. Kupodivu jsme se v názoru na jejich výši jasně shodli. A nakonec z toho byl i popud k tomu, abych založil firmu Ofigo. Společnost, která pomůže i dalším lidem se založením vlastní firmy nebo pronájmem virtuálního sídla, jednoduše a podstatně levněji.

A brácha? Je spokojený, pracuje a jde za svým snem.
Věřím, že k němu nemá daleko.