Byznys našich klientů: Udržitelná móda Vendy Homolové

Byznys našich klientů: Udržitelná móda Vendy Homolové

Vendy Homolová a její maminka Světlana Homolová už byly unavené z masovosti a celkové filosofie fast fashionových obchodů, a tak se rozhodly vytvořit si vlastní unikátní značku In Flow In Love, aby mohly tvořit unikátní kousky pro unikátní ženy. Jejich cílem je, aby se zákaznice cítily komfortně a hlavně samy sebou. In Flow In Love se velmi zaměřuje na udržitelné materiály a látky s certifikáty jako například GOTS nebo European flax.

 

Udržitelná značka oblečení In Flow In Love
Udržitelná značka oblečení In Flow In Love

Mohla byste představit vaši firmu?

In Flow In Love jsme založily společně s mojí maminkou, protože jsme delší dobou chtěly vytvořit nějaký projekt, kde bychom si mohly tvořit naše vlastní produkty. Obě jsme už byly celkem unavené z fast-fashion obchodů a chtěly jsme vytvořit něco specifického, něco v čem se budeme cítit stoprocentní a věříme, že v tom nejsme samy. Vzhledem k tomu, jak začíná být udržitelnost populární jsme se rozhodly, že založíme vlastní značku udržitelného oblečení s velmi přísnými standardy.

Jak jste se k oboru dostala?

Zakladatelka značky udržitlného oblečení In Flow In Love Vendula Homolová
Vendula Homolová je zakladatelkou značky udržitelného oblečení In Flow In Love

Moje maminka je vyučená švadlena a můj děda byl krejčí, takže se dá říct, že jsem k tomuto řemeslu byla vedená od malička. V naší firmě šije hlavně maminka, která má ateliér v Košicích, a já jsem spíše taková kreativní duše. Mám ráda kreslení a velmi ráda se učím novým věcem a řemeslům.

Má váš obor nějaká specifika?

Takovým největším specifikem je asi ruční výroba. My se totiž snažíme tvořit kusově, takže vlastně na předobjednávku. Hodně se zaměřujeme na udržitelné látky s certifikáty. Používáme látky, kterým byly uděleny certifikáty jako je GOTS nebo European flax, které nám zaručují, že při výrobě materiálů byly dodrženy veškeré ekologické standardy. Snažíme se vyhnout masovosti, protože chceme, aby každý produkt byl jedinečný.

Setkala jste se v začátcích s překážkami?

Největší překážkou bylo najít správného dodavatele látek. Velmi často jsme se setkávaly s tím, že pro nás certifikáty byly nekompletní, protože nezahrnovaly vše, co jsme si od našich materiálů představovaly. Nyní jsme konečně našly toho správného dodavatele, který spolupracuje s výrobcem udržitelných vláken TENCEL™ Lyocell.

Jak se vaše podnikání od začátku proměnilo?

Naše podnikání se mění stále, jelikož se chceme i nadále zlepšovat. Jako největší změnu však vnímám asi přechod spíše k offlinu. Začínaly jsme kvůli covidu hlavně online a přes sociální sítě se k nám dostává více a více lidí a teď se právě spíše orientujeme na ten offline, protože takhle navazujeme vztahy se zákazníky lépe.

 

In Flow In Love příklad produktu
Příklad produktu značky In Flow In Love

 

Snažíme se vyhnout masovosti, protože chceme, aby každý produkt byl jedinečný.

Je něco, co vás odlišuje od konkurence?

Řekla bych, že je to právě ta kvalita materiálů a látek. Na to si velmi potrpíme. Zároveň bych řekla, že každý, kdo se věnuje ruční výrobě, tak je vždy svým způsobem specifický. Chceme oslovovat pouze zákazníky, kteří se pohybují na stejné vlně jako my, a věřím, že si náš produkt takové lidi najde.

Co je vaším pracovním cílem?

In Flow In Love další příklad produktu
Příklad produktu značky In Flow In Love

Když se nad tím zamyslím, tak nemáme vyloženě nic stanovené jako cíl. Chceme se primárně udržet na takové rovině, kde se nacházíme teď. Možná bych řekla, že naším cílem je přejít z toho online prostředí hlavně do offlinu a udržovat tak kvalitní vztahy mezi námi a zákazníky.

Co vám jako začínající podnikatelce pomohlo, odkud jste získávala rady do začátku?

Čerpala jsem z velkého množství zdrojů. Věnovala jsem se různým kurzům, literatuře a také různým inspirativním lidem na sociálních sítích. Dále bych také určitě zmínila rodinu a přítele, kteří při mě stáli a poskytovali mi rady.

Jak proběhla vaše spolupráce s Ofigo?

Zpočátku mě velmi překvapilo, že podnikání nebude zas tak těžké, protože spolupráce s Ofigo proběhla velmi hladce. Dokonce bych řekla, že mě to tak motivovalo do podnikání, jelikož kdybych něco nevěděla, tak se můžu obrátit na někoho, kdo tomu rozumí.

Na nabídku společnosti In Flow In Love se můžete podívat na stránkách: www.inflowinlove.cz