Byznys našich klientů: Realizace koupelen a kuchyní s Markem a Kryštofem

Byznys našich klientů: Realizace koupelen a kuchyní s Markem a Kryštofem

Marek Puš a Kryštof Hrabě po letech, které strávili nabíráním zkušeností na stavbách, založili vlastní stavební společnost P&H Construct, se kterou se zaměřují na montáže a kompletní rekonstrukce bytů, realizace koupelen, kuchyní a vestavěných skříní. Rádi by na český trh vrátili kvalitní zpracování zakázek. S jakými překážkami se v začátku setkali a odkud čerpali první rady do rozjezdu vlastního byznysu? O tom jsme si v rozhovoru povídali právě s Markem Pušem.

 

Společnost P&H Construct se zaměřuje na realizace koupelen
Společnost P&H Construct se zaměřuje na realizace koupelen

Mohl byste představit svou firmu?

P&H Construct je stavební firma, která se v tuto chvíli zabývá především kompletními rekonstrukcemi bytů a realizacemi koupelen. Dlouhodobě se zaměřujeme na realizace koupelen a nově jsme rozšířili portfolio služeb o kuchyně na míru, vestavěné skříně a drobné truhlářské práce.

Jak jste se oboru dostal?

K vlastní firmě v tomto oboru mě dovedly předchozí zkušenosti. Dříve jsem dělal brigádníka na stavbách a pak jsem začal prodávat materiály pro obchodní zástupce ve velkoobchodu zaměřeném na TZB. Tím jsem získal v oboru kontakty, které v podnikání i nadále využívám.

 

Naším cílem je vracet na náš trh kvalitu práce a oživit krásu řemesla.

Setkal jste se v začátcích s překážkami?

V podstatě všechny překážky, které jsme museli řešit, byly byrokratické ze strany státu. Na všechno jsou potřeba formuláře a občas trvá dlouho, než získáte všechno, co k danému kroku potřebujete. Jakmile jsme vyřešili tato zdržení, probíhalo už všechno tak, jak mělo.

Jak se vaše podnikání od začátku proměnilo?

Podnikání jsme posunuli v tom smyslu, že nakupujeme nové nářadí, nabíráme kvalitnější zaměstnance a zvětšujeme nabídku služeb, které poskytujeme. Jak jsem zmiňoval už na začátku, začínáme pracovat i na kuchyních na míru a na vestavěných skříních.

Firem, které dělají poctivé a kvalitní rekonstrukce není mnoho
Firem, které dělají poctivé a kvalitní rekonstrukce není mnoho

Je něco, co vás odlišuje od konkurence?

Konkurence na podobné úrovni není velká. Firem, které dělají poctivé a kvalitní rekonstrukce, není mnoho. Zpracováváme oproti konkurenci designovější zakázky. Zakládáme si na pečlivosti a kvalitě naší práce. Těší nás, když odvedeme dobrou práci a zákazníci se k nám na základě toho vrací a oslovují nás i s dalšími zakázkami, o čemž svědčí i fakt, že valná většina nově příchozích zákazníků se k nám dostane na základě referencí.

Co je vaším pracovním cílem?

Naším cílem je vracet na náš trh kvalitu práce a oživit krásu řemesla. Často jde lidem především o to mít práci hotovou co nejrychleji a co nejlevněji a jejich práce podle toho pak vypadá. To přesně vidíme, když dostaneme zakázku, v rámci které je potřeba předělat cizí práci.

Co vám jako začínajícímu podnikateli pomohlo, odkud jste získával rady do začátku?

Určitě nám hodně pomohla práce v oboru, díky které jsme získali spoustu kontaktů. V rodině máme jak já, tak i společník Kryštof truhláře, zedníky a další řemeslníky. Většina rad přicházela právě od těchto rodinných příslušníků.

 

Firma rozšiřuje své portfolio služeb
Firma rozšiřuje své portfolio služeb

Jak proběhla vaše spolupráce s Ofigo?

Ofigo mělo skvělé reference, kterým při výběru služeb přikládám velký význam. S celým procesem jsme byli spokojení, bylo nám dodáno přesně to, na čem jsem se s firmou domluvili a nenapadá mě nic, co bych mohl Ofigo vytknout. Když jsem potřeboval vyřešit nějaké komplikace, tak mi Ofigo se vším pomohlo. Spolupráce i nadále probíhá ideálním způsobem.

Více informací o firmě naleznete na jejich Instagramu a webu https://PHconstruct.cz