Byznys našich klientů: Dá se ještě vůbec přijít s originálním produktem? Tereza a Hana Zíkovy dokázaly, že ano

Byznys našich klientů: Dá se ještě vůbec přijít s originálním produktem? Tereza a Hana Zíkovy dokázaly, že ano

Fyzioterapeutka Tereza Zíková a obchodní manažerka Hana Zíková se zabývají prodejem a distribucí originálních Adjustačních ponožek®️, které slouží jako terapeutická pomůcka. Pomáhají s vbočenými palci, kladívkovými prsty, patními ostruhami nebo jinými problémy nohou. Speciální meziprstní oddělovače navíc zrychlí krevní oběh, čímž lépe regenerují nohy. A protože řada lidí má tendenci své nohy zanedbávat, slaví Adjustační ponožky úspěch nejen u nás, ale po celé Evropě.

 

Jak jste se k Adjustačním ponožkám dostaly?

T: Původní profesí jsem fyzioterapeutka a v roce 2012 jsem začala přemýšlet nad tím, čím bych si mohla přivydělat. Náhodou jsem díky svému zaměstnání narazila na americkou firmu, která vyrábí Adjustační ponožky.
H: Oslovily jsme ji a s překvapením zjistily, že její majitelka je Čechoslovenka a manžel Čech. Tehdy byl zrovna na pár dní v Praze, takže jsme měly jejich produkt hned v ruce. Byla to neuvěřitelná náhoda.
T: Adjustační ponožky jsem nejdřív testovala na sobě a rodině a potom na pacientech. Jelikož výsledky byly velmi zajímavé, rozhodly jsme se je nabídnout dál.
H: Prakticky hned jsme se s nimi domluvily na výhradní distribuci pro ČR a SR a nyní máme i výhradní distribuci pro celou Evropu.

 

Takže začátky byly opravdu překotné?

H: Ano, náš vstup do podnikání byl neuvěřitelně rychlý, šlo to opravdu v řádu měsíců. U nás a na Slovensku to fungovalo tak dobře, že jsme společně ani neváhaly, zda zkusit celou Evropu.
T: Nějakou dobu jsem měla IČO, ale to už by pro naše současné potřeby nestačilo, a tak jsme si zařídily s.r.o. Sice máme několik zaměstnanců, ale stále u nás panuje atmosféra malé rodinné firmy.

 

Jak proběhlo založení firmy přes Ofigo?

T: Přiznám se, že já řeším spíš vbočené palce, nohy poničené lodičkami a další problémy našich zákazníků, a tyto praktické záležitosti má na starosti spíše Hanka.
H: Musím říct, že to šlo velmi hladce, vše proběhlo rychle a v naprostém pořádku. Se založením firmy jsme určitě spokojené. Obíhání úřadů nemáme rády, takže zařízení firmy online bylo pro nás ideálním řešením.

 

Adjustační ponožky si berte na večer nebo dobu, kdy nejsou nohy v pohybu
Adjustační ponožky zrelaxují nohy po náročném dni

Zažily jste už při podnikání i nějaké neúspěchy?

H: Nic nás netrápí a vše vychází velmi dobře. (smích) Tak samozřejmě nějaká drobná klopýtnutí byla, hlavně ze začátku, kdy jsme vše řešily za pochodu. A kdyby přišly nějaké větší překážky, určitě je překonáme. Jsme nastaveny na to, že to, co se má stát, to se stane, a že všechno zlé je pro něco dobré.
T: Úplně na začátku se nám všichni smáli. Nevěřili, že nějaké ponožky mohou pomoci. Ale my Adjustačním ponožkám věřily, nenechaly jsme se odradit. Proto je pro nás velkým úspěchem navázání úzké spolupráce s mnohými fyzioterapeuty a podology, kteří jsou stejně jako my z účinků Adjustačních ponožek velice nadšení.

 

Co vás čeká do budoucna? Budete rozšiřovat sortiment o další pomůcky?

H: Určitě ne, po Adjustačních ponožkách je velká poptávka. Začínaly jsme s několika barvami a dvěma velikostmi, nyní nabízíme deset barev ve čtyřech velikostech.
T: Postupně rozšiřujeme tohle základní portfolio o další kousky. Momentálně máme v plánu také dětské Adjustační ponožky.

 

„Chceme dělat jednu věc pořádně, nepotřebujeme nabízet desítky terapeutických pomůcek.“

 

Máte nějakého parťáka, bez kterého byste nebyly tam, kde nyní jste?

H: Ano, moje spřízněná duše je jednoznačně Terka. Jsme v tom spolu od samotného začátku.
T: Přesně tak. Já přispívám především svou odborností, zatímco Hanka tomu dává potřebného podnikatelského ducha. Dohromady tvoříme nerozlučný tým.

 

Aktuální nabídka čítá deset vzorů ve čtyřech velikostech
Z aktuální nabídky Adjustačních ponožek si vybere opravdu každý

Co byste poradily někomu, kdo se rozhodl začít podnikat v oblasti terapeutických pomůcek?

H: Chce to určitě hodně odvahy. Zároveň si musíte najít produkt, který je jedinečný, a těch je jako šafránu.
T: Neméně důležité je tomu oboru opravdu a do hloubky rozumět, třeba já bych rozhodně nedovedla dobře prodávat například auta. Kromě odvahy je nutné i dobré zázemí, výdrž a víra v sebe i v to, že je člověk schopen něčeho dosáhnout.

 

Adjustační ponožky značky Pro-nožky najdete na webu www.pro-nozky.cz.