Byznys našich klientů: Květinová kavárna Zuzany Tika

Byznys našich klientů: Květinová kavárna Zuzany Tika

Zuzana Tika se rozhodla vyjít vstříc svému snu, kterým vždy byly květiny. Spojila je s kavárnou a vytvořila oázu klidu uprostřed města. Co ji k založení vlastní květinové kavárny vedlo a jak si poradila se začátky podnikání během nejtěžší vlny covidu?

 

Květinová kavárna Zuzany Tika
Květinová kavárna Zuzany Tika

Mohla byste představit vaši firmu?

Naše firma Kavárna Tika – kavárna s květinářstvím – chce zákazníkům nabídnout širší spektrum možností, jak načerpat pohodu, hojnost a krásu v jednom. Jsme v centru dění, kde čas hraje prim, takže možnost najít oázu zklidnění je právě u nás. Stres v dnešní době znamená neustálé potíže se zažíváním, takže naše kavárna nabízí všem lidem s jakoukoliv intolerancí výběr domácích výrobků (pečeme domácí chléb, veškeré sladké dobroty jako jsou záviny, buchty, bábovky apod.).

Jak jste se k oboru dostala?

Květiny byly můj sen, ke kterému kavárna krásně seděla a mé zažívání to celé doplnilo. Stres byl v předešlém oboru tak velký, že moje tělo začalo stávkovat. A záměr byl jasný: odpoutat se od výkonu a nasadit lehké tempo pro můj metabolismus a zároveň se o tento nový způsob života podělit.

Má váš obor nějaká specifika?

Specifika? Asi jsem to možná já… jsem takový specifický člověk. (smích)

Kavárna Tika – kavárna s květinářstvím
Kavárna Tika – kavárna s květinářstvím

Setkala jste se v začátcích s překážkami?

Narazila jsem na spoustu překážek hlavně spojených s COVIDem atd. Všechno bylo zavřeno, vše vypadalo celkem černě, ale já od začátku viděla světlo na konci tunelu.

Jak se vaše podnikání od začátku proměnilo?

Podnikání se rozjelo z nuly na sto s brutální akcelerací. Bylo zavřeno – a najednou se všechno otevřelo. Protože ráda nabízím kvalitu, bylo pro mě důležité začít naslouchat návrhům a nápadům všech zaměstnanců, zákazníků apod.

Je něco, co vás odlišuje od konkurence?

Všechno a nic, protože každý to má zařízené nějak. Ale jak jsem zmiňovala, je to tady oáza klidu uprostřed uspěchaného byznysu.

 

Všechno bylo zavřeno, vše vypadalo celkem černě, ale já od začátku viděla světlo na konci tunelu.

Co je vaším pracovním cílem?

Hojnost pro zákazníky.

 

Květiny v kavárně Tika
Květiny v kavárně Tika

Koronavirová krize ovlivnila životy nás všech. Jakým způsobem se dotkla konkrétně vašeho byznysu?

Měla jsem zavřeno a každý se na to „trapně“ vymlouval – řemeslníci i úřady. Bylo opravdu složité cokoliv včas zařídit.

Jak proběhla vaše spolupráce s Ofigo?

Skvěle! Pojďme si říct, že čas je neúprosný a vyřizování na úřadech není procházka růžovou zahradou. Takže Ofigo pro mě bylo nejlepší volbou. Stačil pouze jeden mail a „šlo to samo“.

Kavárnu Tika najdete na ulici Křížíkova 703 v pražském Karlíně.