Byznys našich klientů: Finanční služby podle Viktora Jurčíka

Byznys našich klientů: Finanční služby podle Viktora Jurčíka

Je mladý, stojí za ním tým šikovných lidí a skvěle to umí s penězi. Doslova. Na svět finančních služeb se dívá jinak než ostatní, neustále jde za novými výzvami a snaží se změnit trh finančního poradenství. Viktor Jurčík nám prozradil, jak má vypadat správný podnikatelský parťák a také co je největší překážkou v cestě za úspěchem.

 

Proč jste si vybral podnikání ve finančních službách?

K tomuto oboru mě přivedlo studium na Obchodní akademii, kde jsem se dostal k základům finančních produktů. Finančnictví mi dává perspektivu do budoucna, protože lidé budou muset neustále pracovat s penězi, ať už se jedná o jejich půjčování, investování nebo zajišťování se do budoucna. Tento obor je už na světě zhruba 400 let a určitě tu bude ještě minimálně dalších 100 (smích).

 

Vaši firmu vedete s mladými a úspěšnými společníky. Jak by tedy měl podle vás vypadat ideální partner v podnikání?

Parťáka by měl u sebe podnikatel mít v každém případě. Už proto, že samotnému se člověku nedělá dobře snad vůbec nic a v podnikání to platí dvojnásob. Pokud chce člověk rozběhnout větší byznys, který přesahuje obor nějakého řemesla, tak je každý z nás limitovaný. Minimálně časově nebo svými dovednostmi. Člověk by si měl k sobě hledat někoho, kdo ho podrží ve věcech, kde on není stoprocentní. Podnikatelský parťák by vás měl umět zastoupit, abyste se mohli v byznysu doplňovat.

 

Tým společnosti Explicit Invest
Firmu Explicit Invest tvoří tým mladých a šikovných profesionálů

Jak si udržujete motivaci? Ať už mluvíme o té firemní nebo i osobní…

Motivace je určitě založena na cílech, které se musí neustále aktualizovat a zvyšovat. Není to tak, že si jednou stanovíte cíl, pak ho dosáhnete a máte klid. Člověk musí jít neustále kupředu a zdokonalovat se. Největší motivací jsou výzvy. Je důležité, aby po dosažení jednoho milníku byl na obzoru hned další, který čeká na naplnění. Může to být velikost obratu, který jako firma uděláme, počet lidí v týmu či spokojených zákazníků nebo partnerství s jinou společností. Prostě mít chuť být neustále lepší a naplňovat stále nové cíle.

 

Když už tedy mluvíme o cílech, co je momentálně pro vás tím největším?

Určitě vybudovat velkou finanční skupinu. Začínali jsme jako finanční poradenská společnost, ale dnes už k tomuto máme také realitní činnost, stavební firmu, zakládáme investiční skupinu. Chtěli bychom sjednotit služby našim klientům nejenom v oblasti zprostředkování finančních produktů, ale jim zaštítit úplně kompletně správu jejich majetku. Ať už se jedná o správu nemovitostí, stavbu nebo příležitosti na developerských projektech.

 

Jednatel společnosti Explicit Invest - Viktor Jurčík
Viktor Jurčík, ambiciózní podnikatel

Jak se změnila očekávání, která jste měl od podnikání na začátku své kariéry ve srovnání s dneškem?

V první řadě jsem od podnikání očekával to, že nebudu muset být zaměstnán a nebudu mít nad sebou žádného šéfa. Jelikož jsem od své střední školy nikdy zaměstnán nebyl a hned jsem se vrhl do podnikání, toto očekávání se naplnilo a nijak se nemění. Veliká část mých očekávání se opravdu naplnila. Jenomže mnohem později, než jsem si původně představoval. V průběhu let jsem zjistil, že v byznysu je spousta věcí, které se nedají očekávat nebo naplánovat. Ale řekl bych, že na to si člověk pomalu zvykne, začne to brát jako část podnikání a uvědomí si, že vše se dá dosáhnout bez ohledu na to, v jakém časovém rámci to bude.

 

Když získáte disciplínu a nebojíte se neustále rozšiřovat svou komfortní zónu, nestojí vám v cestě žádná překážka a můžete dosáhnout čehokoliv!

 

Co je pro vás při budování svého podnikání nejtěžší?

Rozhodně disciplína. Vlastní sebekázeň je největší a asi i jediná překážka. Protože v tomto byznysu se dá docílit úplně všechno, jenom člověk nesmí být líný a musí dělat hodně věcí, které jsou za jeho komfortní zónou, až tam, kam se mu často vůbec nechce. V momentě, když ale získáte disciplínu a nebojíte se neustále svou komfortní zónu rozšiřovat, nestojí vám v cestě žádná překážka a můžete v tomto odvětví dosáhnout čehokoliv.

 

Firmu jste zakládali s naší pomocí. Jak vám naše služby v začátcích pomohly?

Vaše služby mi velmi pomohly co se týkalo kompletní administrativy se zařízením společnosti, ušetřili jste mi spoustu času a starostí, vše proběhlo naprosto profesionálně. Především musím ocenit vstřícnost a komunikaci Vašich zaměstnanců, kteří byli ochotni pomoct se vším, co jsem potřeboval.

 

Společnost Explicit Invest s.r.o. svým klientům pomáhá zavést pořádek do financí a zajistit jejich zhodnocení. To vše prostřednictvím přípravy finančních plánů a správného poradenství. Věnují se hlavně oblasti hypoték, úvěrů, investic, spoření, pojištění či realit a jejich cílem je poskytovat komplexní a kvalitní finanční služby.

 

Viktora Jurčíka a jeho firmu Explicit Invest s.r.o. najdete na webu www.explicitinvest.cz.