Jak jsem vyřešil problémy s fakturací

Jak jsem vyřešil problémy s fakturací

Podnikání = fakturace. To víme všichni. Mě fakturování za tu dlouhou dobu přineslo spoustu překvapení, překážek a starostí. Kdysi mi stačila jednoduchá šablona ve Wordu, později jsem přešel na Excel. A věřte nebo ne, vyzkoušel jsem i účetní.

 

S off-line fakturováním jsem ale skončil v momentě, kdy mi zkolaboval notebook. Začal jsem se poohlížet v on-line světě. Vyzkoušel jsem několik služeb a aplikací. Po všech stránkách nakonec zvítězil Fakturoid.

Spousta služeb na pár kliknutí

Fakturoid je jednoduchý na ovládání, data máte zálohovaná v cloudu a navíc jeho autoři neustále vyvíjejí nové funkce. Musím říct, že jejich slogan “faktury do minuty” mluví pravdu. Postup je jednoduchý:

  1. zadáte IČO klienta,
  2. program si sám stáhne zbývající údaje,
  3. doplníte e-mail klienta,
  4. vyplníte co a za kolik,
  5. fakturu odešlete e-mailem.

Jedna z mých nejoblíbenějších funkcí je propojení s bankovním účtem. Fakturoid za vás po propojení hlídá splatnost faktur a posílá upomínky.

Možnosti plateb jsou téměř neomezené díky propojení se systémem GoPay. Klienti tak mohou faktury zaplatit on-line přes platební bránu banky, kartou, převodem, PayPalem nebo třeba v Bitcoinech, jak je libo.

Chybí vám nějaká funkce? Navrhněte ji!

Žádná aplikace není dokonalá a objevují se problémy i nápady na nové funkce. V tomhle ohledu smekám před komunikací ze strany Fakturoidu. Napadlo mě pár vylepšení a poslal jsem je e-mailem. Po zkušenostech s podporou jiných služeb jsem neměl žádná očekávání.

Z Fakturoidu se ale během pár hodin ozvali: „Paráda, díky za sepsání námětů, hned jsme v návaznosti na to nahráli (do Fakturoidu) dvě úpravy. Ty ostatní věci zvažujeme, díky za další hlas tímto směrem“. Jasně, že šlo o maličkosti, ale byl to skvělý pocit.

 

Pokud hledáte spolehlivý program pro fakturování, vyzkoušejte Fakturoid.

Já dávám Fakturoidu podtrženou jedničku, co vy?

Photo credit gratisography.com, licence CC BY 2.0