Byznys našich klientů: Flow Charlieho a Markéty Greenbergových

Byznys našich klientů: Flow Charlieho a Markéty Greenbergových

Charliemu a Markétě Greenberg jsme pomohli se založením firmy flow Assistant s.r.o. Vznikla v říjnu 2016 a nabízí především operativní leasing, personalistiku a tvorbu videí pro nábor nebo prezentaci firem.

 

Jak se daří vašemu podnikání od založení firmy?

Ve dvou jsme udělali milionový obrat a za osm měsíců existence firmy se stali plátci DPH. Daně nás sice moc netěší, ale je to milník v životě firmy. Vydali jsme také pod naší značkou knihu Výběr lidí selským rozumem a byl s námi velký rozhovor v Hospodářských novinách. Myslím, že na první rok to není špatné.

 

Jakou největší překážku jste doposud překonali?

Překážkou jsou většinou lidé a jejich přístup. Splatnost faktur dnes firmám nic neříká, smlouvy a dohody častokrát taky ne. I proto si pečlivě vybíráme, s kým spolupracujeme. Jak se říká, když dva dělají totéž, není to totéž.

 

flow-Assistant

 

Takže vás kromě vzestupů potkaly i pády?

Drobné ano. Třeba návštěvnost na webu je čím dál těžší udržet a rozvíjet. Internet je skládka informací a neustále tříští už tak dost rozmělněnou pozornost lidí. Umět zaujmout online je těžké. Poznali jsme to, když skokově klesla návštěvnost našeho projektu nejAsistentka.cz o dobrých 50 % přes noc a museli jsme intenzivně pracovat, abychom se vyškrábali zpět a zase pomalu posouvali hranici výš. Ráno se probudíš a nikdy nevíš, co tě čeká.

 

Dělejte všechno tak, abyste byli hrdí sami na sebe za všech okolností.

 

Kdo je nejdůležitější partner pro váš byznys?

Jsme partnerem jeden druhému v životě i práci, to je pro nás nejdůležitější. Skvělé lidi máme taky v týmu. Velkou oporou nám jsou naši blízcí a hned vedle nich i naše kamarádka a právnička Janča. A samozřejmě Ofigo, kteří nám založili krásnou firmu s legendárním součíslím Jamese Bonda 007 v IČu.

Greenbergovy a jejich práci můžete sledovat na sociálních sítích Youtube.

 

  • Aktualizace k roku 2021: Ukázky práce a podnikání Charlieho Greenberga dnes najdete na novém webu: charliegreenberg.cz