Byznys našich klientů: Milan Staš se snaží dostat děti od počítačů ke sportu

Byznys našich klientů: Milan Staš se snaží dostat děti od počítačů ke sportu

Milan Staš založil firmu Enjoy Sports, která se specializuje na práci s dětmi a hlavně na jejich pohybovo-mentální rozvoj. Zajímá vás, v čem se například liší české a slovenské děti s těmi americkými?

 

Co vás k podnikání/oboru přivedlo?

Přivedly mě k tomu různé náhody, ale v podstatě šlo hlavně o postupné uvědomění si, že děti v dnešní době sociálních sítí a plné lenosti nedostávají úplně to, co by z mého pohledu dostávat měly. Proto vznikl celý koncept Enjoy Sports. Snažíme ve spolupráci s rodiči děti vést pozitivním směrem a hlavně se snažíme, aby si vytvořily dobrý vztah ke sportu.

 

Jakým způsobem probíhají jednotlivé koncepty a programy pro děti a v čem se liší?

Každý je specifický. Ten nejdůležitější, který je pro širokou veřejnost, se jmenuje Všestranná pohybová příprava a jde o směs gymnastiky, atletiky, zdravotních cvičení, kondičních cvičení a různých pohybových konceptů. Je to přizpůsobené českým a slovenským dětem a jejich mind setu.

 

Pohybové koncepty se snaží přiblížit mentalitě českých a slovenských dětí
Jaký je rozdíl mezi americkými a českými dětmi?

V čem se liší mind set českých a slovenských dětí od těch ze západní Evropy, případně z Ameriky?

S Amerikou se to dá velmi dobře porovnat. Američani fungují na takovém show off principu, kdy se snaží ukazovat jací jsou a ukazovat emoce, které v sobě zrovna mají. U nás, ať už jde o emoci pozitivní nebo negativní, se ji lidi snaží skrývat. Zároveň hrozně dáváme na názor druhých. My se snažíme dětem ukázat, že pocity, které máš ať už při sportování nebo v životě, je třeba pochopit, rozebrat a pak s nimi dále pracovat.

 

„Češi jsou mnohem otevřenější pohybovým aktivitám.“

 

Základní rozdíl je tedy v mentalitě. Je i nějaký rozdíl v přístupu ke sportu a pohybu?

Tady už je viditelný rozdíl i mezi Slovenskem a Českem. Já jsem pracoval sedm let na Slovensku a teď jsem dva roky v Česku. Česi jsou mnohem otevřenější pohybovým aktivitám, klidně i těm úplně běžným jako kolo nebo brusle. Na Slovensku je to trochu na pozadí, ale klade se důraz na organizované sportovní tréninky.

 

Setkali jste se v začátcích s překážkami?

V podstatě všechny kurzy a diplomy, které jsem nabyl na území Slovenska, bylo problém uznat, jelikož tu máte trochu jiný systém uznávání živností, z mého hlediska mnohem lepší, ale během asi půl roku jsem to zvládl.

 

Milan se věnuje práci s dětmi
Největší problém bylo uznávání diplomů

Jak se vaše podnikání od prvního dne proměnilo?

Zvětšila se zákaznická základna, což bylo hlavním cílem. Už fungujeme na třech místech v rámci Brna, snažíme se přiblížit dětem, respektive nějakým strategickým bodům, aby byla jednoduchá doprava. V dnešní době trochu paradoxně většina rodičů své děti na pohybové aktivity vozí autem, což samozřejmě chápu, protože je náročné se pohybovat v brněnské dopravě a všechno stíhat.

 

Co je vaší pracovní metou?

Aby se tento koncept dostal k co největšímu počtu dětí. Nejen v Česku a na Slovensku, ale ideálně na celém světě. Chceme, aby se děti naučili pohyb milovat, rozumět mu a aby ho brali jako běžnou součást života.

 

Jak změnila vaše podnikání koronavirová krize?

Fungujeme online v rámci online tréninků. Náš obor to změnilo na 100%, byl jsem nucený trochu diverzifikovat a začal jsem se věnovat i jiným oblastem v podnikání. V konečném důsledku to má i pozitiva.

 

Jak proběhlo založení vaší firmy přes společnost Ofigo?

Přesně jak jsem si představoval. Vše bylo relativně rychlé, dobrá komunikace a při doručení originálnu byl přibalen skvělý dárek, takže naprostá spokojenost. Ušetřil jsem čas a vlastně i peníze. Děkuju za úžasnou spolupráci.

Pokud vás náš rozhovor zaujal, více o Milanově firmě najdete na www.enjoysports.cz