V této sérii článků postupně upozorňujeme na nebezpečí skrytá v dopisech a společnosti, které slibují zápis do veřejných rejstříků. Místo toho z podnikatelů vymámí tisíce korun – za služby, které jsou většinou nefunkční a zcela zbytečné.
Jejich postup je zpravidla (bohužel) legální, ale férový, to rozhodně ne.
Dopis z Portálu podnikatelů a služeb
Dva za cenu jednoho, no neberte to. V tomto případě, zdá se, text firmě nestojí ani za řádnou kontrolu a tak v průvodním dopise lákají na zápis rovnou do dvou databází — Portálu podnikatelů a služeb a Portálu podnikatelských subjektů (ten už se v našich článcích dokonce jednou objevil, byť pod jiným provozovatelem).
Musíte v nich být zapsaní? Rozhodně ne.
Firma Data PPS CR s.r.o., za kterou dle obchodního rejstříku stojí coby jednatel Petr Krejčí, funguje přibližně rok a na stránce www.pps-cr.cz nabízí… No vlastně téměř nic. Většina odkazů nefunguje (včetně obchodních podmínek).
Budeme se opakovat, ale i zde se (překvapivě) benefity pro váš byznys rovnají nule.
Vzor dopisu přikládáme níže:

Ve kterých rejstřících musí být zapsaný každý podnikatel a jak identifikovat ty falešné? O tom máme na blogu samostatný článek.
Co s tím?
Pokud vám podobný dopis přišel, nejjednodušší způsob, jak s ním naložit, je vyhodit a nereagovat. V případě nejistoty si můžete danou firmu proklepnout na internetu – na webu justice.cz, v insolvenčním rejstříku i webových stránkách, které sama uvádí.
A jestli jste již náhodou zaplatili, prostudujte si dobře podmínky včetně výpovědní lhůty. V ideálním případě se pak zkontaktujte se svým právníkem, který vám poradí, jak vhodně postupovat.
Ofigo vs. šmejdi
U nás v Ofigo máme s podobnými praktikami bohaté zkušenosti a aktivně proti nim bojujeme. Oslovují totiž i naše klienty, případně si u nás chtějí přímo založit virtuální sídlo.
Nevyžádanou poštu pro naše klienty automaticky třídíme. A když zjistíme, že některý z klientů sám neférové praktiky využívá, okamžitě vypovídáme smlouvu.
Chceme, abyste měli jistotu, že v našem sídle budete v dobré společnosti.Mimochodem, od roku 2018, kdy si vedeme statistiku, jsme dosud bezpečně skartovali 35 087 spamových, či „zákeřných“ dopisů a našim klientům tak „zachránili“ 16 451 855 Kč.
Komentáře