Byznys našich klientů: Pily a řezné technologie už nejsou doménou mužů

Byznys našich klientů: Pily a řezné technologie už nejsou doménou mužů

O tom ví své Andrea Minarčíková, která společně se svým partnerem založila firmu SawingTechnology s.r.o. specializující se na prodej řezných technologií. Společnost vystihuje motto: Když se něco stane výjimečným nebo obtížným, je to výzva přesně pro nás. Nabízejí totiž hotové moduly i individuální řešení připravená na míru. I když si paní Minarčíková s.r.o. založila teprve nedávno, nabídne k podnikání několik zajímavých postřehů.

 

Podnikáte v pro ženu neobvyklém oboru – co vás k němu přivedlo?

S partnerem jsme se rozhodli, že bychom chtěli zkusit něco vlastního. Nešlo nám tedy ani tak o konkrétní oblast nebo obor, ale o vlastní podnikání, které by mohlo růst, časem přinášet zajímavé zisky a představovat pro nás určitou jistotu. Na oblast, ve které podnikáme, určitě nejsem žádný specialista. Řezným technologiím a pilám rozumí spíše partner, já se starám o další důležité věci týkající se chodu firmy.

 

Proč jste si vybrali zrovna tento byznys?

Přišel s tím přítel, protože viděl v této oblasti velký potenciál. Doufám, že se nám podaří naplnit prázdné místo, které na trhu vidíme.

 

Jak dlouho podnikáte?

Zatím podnikáme několik měsíců, takže je to poměrně čerstvá záležitost. Do podnikání vstupujeme postupně. Nevzdali jsme se tedy ze dne na den svých původních profesí, ale podnikáme po večerech. Uvidíme, jak objem zakázek poroste – podle toho pak přizpůsobíme i další vývoj situace.

 

Andrea Minarčíková s podnikáním začíná
Společnost SawingTechnology s.r.o. se na trhu rozkoukává (ilustrační foto)

Jste tedy v podstatě na začátku – jaká máte očekávání?

Ani jeden z nás není velký snílek nebo plánovač. Podnikání zatím zkoušíme, učíme se nové věci a necháváme všemu volný průběh. Na nic netlačíme, spíše sledujeme, kam nás situace povede.

 

Máte za sebou už nějaké krizové momenty nebo překonané překážky?

Naštěstí ne, na to podnikáme teprve příliš krátce.

 

Existuje něco, čeho se obáváte nebo co je pro vás do budoucna velkou neznámou?

Určitě ne. Takhle dlouhodobě zatím nepřemýšlíme.

 

Kdo je pro vás v podnikání největším parťákem a oporou?

Můj partner. Přišel se samotným nápadem na podnikání, oboru rozumí a dokáže sledovat, co by bylo dobré našim zákazníkům nabídnout. Díky jeho znalostem a schopnostem pro nás nebyly začátky těžké.

 

Co děláte pro to, abyste své podnikání posouvali dál?

Absolvovali jsme různá školení a snažíme se naučit věci, které jsme doposud nedělali nebo neumíme. Rozvíjíme vlastní schopnosti a dovednosti.

 

S podnikáním začali společně
Největší oporou je paní Minarčíkové v podnikání její partner (ilustrační foto)

Vaše firma je umístěna na virtuálním sídle – jak tuto skutečnost vnímáte?

Vyhovuje nám to a určitě to tak ještě pár let zůstane. Naši zákazníci tyto záležitosti vůbec neřeší. Doba, kdy by virtuální sídlo budilo zdvižená obočí, už je dávno pryč. Zákazníci to vnímají jako zcela běžnou věc, a ve většině případů si toho ani nevšimnou.

 

Vzkážete něco našim čtenářům?

Aby se nebáli podnikat i v oborech, které jim mohou připadat příliš specializované nebo technické, protože rozhodně není z čeho mít strach.

 

Pily a další řezné technologie společnosti SawingTechnology s.r.o. si můžete prohlédnout na jejich webových stránkách: www.sawtec.eu.