Byznys našich klientů: Australské sportovní oblečení Martiny Černé

Byznys našich klientů: Australské sportovní oblečení Martiny Černé

Martina Černá se rozhodla do České republiky přinést svou oblíbenou australskou značku funkčního sportovního oblečení Lorna Jane. Kromě toho, že oblečení je vyrobeno z kvalitních materiálů, které vydrží dlouhé roky, propaguje Lorna Jane i zdravý životní styl. Na zakládání společnosti pro ni bylo nejsložitější získat všechna potřebná povolení. Co se značkou plánuje do budoucna?

 

Produkty značky Lorna Jane
Lorna Jane používá pro výrobu patentovaný materiál

Mohla byste představit vaši firmu a říct, jak jste se k vašemu oboru dostala?

Naše společnost Australian Living, s.r.o. je výhradním distributorem australské módní značky Lorna Jane, která navrhuje dámské sportovní a volnočasové oblečení určené jak pro výkonnostně náročné sporty, tak i pro běžné každodenní aktivity. Propojením módy a funkčnosti je oblečení Lorna Jane navrženo tak, aby se s vámi doslova pohybovalo, a to bez ohledu na to, jakou aktivitu zrovna děláte.

Tuto značku jsem si zamilovala proto, jelikož jsem v Austrálii několik let žila a produkty Lorna Jane hojně nakupovala, takže když i po letech a častém nošení produkty zůstávaly krásné (stálá barva a tvar), měla jsem jasno. Kvalita a design zboží jsou opravdu neskutečné a celková nápaditost a koncept značky mi v Čechách a na Slovensku prostě chyběl.

 

Je značka Lorna Jane něčím specifická?

Naše sportovní podprsenky poskytují maximální podporu, a to společně s pohodlím a prodyšností. Legíny značky Lorna Jane jsou navrhovány v různých stylech a materiálech, což je hlavní důvod, proč se jeden pár legín globálně prodává každých 60 sekund!

Speciální materiál tzv. „LJ Excel TM“, ze kterého jsou produkty vyráběny, je neustále vyvíjen a zdokonalován, a to již od roku 1989. Tento materiál má více aktivních vlastností, než jakákoli jiná látka – v tom tkví naše exkluzivita. Lorna Jane neprodává pouze oblečení – prodáváme aktivní způsob života.

 

Celkový koncept značky necílí pouze na módu jako takovou, ale i zdravý životní styl a pozitivní myšlení.

 

Setkala jste se v začátcích s překážkami?

Největší překážkou bylo samozřejmě získat potřebné kontakty a zjistit si veškeré podmínky týkající se licence a dalších právních a logistických záležitostí. Když nám několik dlouhých týdnů nikdo nereagoval na naši emailovou komunikaci, kde jsme popisovali náš osobní příběh, seznámení se značkou a obchodní záměry, tak už jsme ani nedoufali, že by se náš tajný sen mohl někdy zrealizovat. Obrat nastal dne 16. října 2017, kdy nám dorazila zpětná vazba od protinožců a tímto se pomalu začal psát náš příběh tady v Čechách a na Slovensku. Bylo to opravdu osudové, jelikož dne 16. října jsme o pár let dříve (v roce 2012) s partnerem odcestovali žít do Austrálie. Toto datum nám tedy změnilo naše životy jak v osobní, tak za pár let i profesní rovině.

 

Značka Lorna Jane propaguje zdravý životní styl
Značka Lorna Jane propaguje zdravý životní styl

Jak se vaše podnikání od začátku proměnilo?

Náš rozjezd byl opravdu pomalý, značku Lorna Jane u nás téměř nikdo neznal a při vyšších prodejních cenách bylo zároveň i těžší zákazníka oslovit. Začátky byly určitě velmi náročné – práce na plný úvazek a rozjíždění soukromého businessu po večerech a často také dlouho do noci. Ráno opět brzké vstávání a celý kolotoč započal nanovo. Celý business jsme navíc neměli vůbec detailně naplánován, jednali jsme spíše dle našeho instinktu a nutkavého pocitu mít i tady u nás „náš malý kousek Austrálie“. Nutno říci, že ta snaha za to opravdu stála. Zájem o produkty neustále narůstá a tak dále expandujeme. Zpětná vazba, kterou od našich zákazníků máme, je opravdu ten nejlepší hnací motor!

 

Je něco, co vás odlišuje od konkurence?

Určitě náš patentovaný materiál, ze kterého se produkty Lorna Jane vyrábějí. Dále celkový koncept značky, která necílí pouze na módu jako takovou, ale i zdravý životní styl a pozitivní myšlení. Třešničkou na dortu je pak neotřelý design a styl/kvalita propagace.

 

Co je vaším pracovním cílem?
Naším cílem do budoucna je určitě stále rozšiřovat naše sklady, abychom byli schopni zákazníkům poskytnout co nejširší portfolio Lorna Jane produktů. Dále nás pak láká realizace tzv. Show roomu a v delším časovém horizontu také otevření kamenného obchodu v Praze a Bratislavě.

 

Oblečení značky Lorna Jane se hodí pro různé druhy sportů
Oblečení značky Lorna Jane se hodí pro různé druhy sportů

Koronavirová krize ovlivnila životy nás všech. Jakým způsobem se dotkla konkrétně vašeho byznysu?

Situace s Covid-19 nás samozřejmě také velmi zasáhla, jak z hlediska osobního, tak i profesního, a to zejména v oblasti výroby a logistiky. Nové kolekce měly několik měsíců zpoždění kvůli zavřeným výrobním závodům a také omezené dopravě. Nicméně máme opravdu úžasné zákazníky, kteří nám zůstali i za těchto obtížných podmínek věrní a šířili povědomí o značce Lorna Jane i mezi své přátele a rodinu, aby nás v tomto nepříznivém období podpořili.

 

Jak proběhla vaše spolupráce s Ofigem?

Spolupráce se společností Ofigo proběhla naprosto bezproblémově a velmi efektivně. Mile nás překvapilo jak snadno a rychle lze „s.r.o.“ založit a při náročných business začátcích to pro nás byla opravdu velká pomoc. Určitě bychom neváhali Ofigo opět kontaktovat. 🙂

Na nabídku e-shopu se můžete podívat zde: www.activeliving.cz.